Despre competiție


1. Traininguri

Parcurgi trainingurile BaniIQ™ și Baniipenet™.

2. Recomandă

La final, recomanzi trainingurile prietenilor. Poți folosi acest kit.

3. Top licee

Urmărești pagina www.banipentruscoalata.ro pentru a vedea rezultatele.

4. Regulament

Citește Regulamentul
pentru mai multe detalii.

Mulțumim tuturor celor care au fost parte din acest proiect de educație financiară!



La proiect au participat 814 școli, dintre care 190 de școli au obținut peste 10 puncte



Școlile participante în ordinea numărului de traininguri efectuate și validate

Primele 4 școli vor fi premiate în cadrul Galei JA Hall of Fame - INVESTESTE IN EDUCAȚIE® în data de 23 mai, începând cu ora 18.00, la Ateneul Român


Liceul Regina Maria din Dorohoi, Botosani

Colegiul National Pedagogic Stefan Velovan din Craiova, Dolj

Colegiul Andronic Motrescu din Radauti, Suceava

Colegiul National Avram Iancu din Stei, Bihor

Colegiul National Gib Mihaescu din Dragasani, Valcea

Colegiul Tehnic Petru Poni din Roman, Neamt

Colegiul Tehnic Lazar Edeleanu din Ploiesti, Prahova

Colegiul Economic Virgil Madgearu din Ploiesti, Prahova

Colegiul Tehnic Traian Vuia din Oradea, Bihor

Colegiul National Alexandru Odobescu din Pitesti, Arges

Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza din Slobozia, Ialomita

Colegiul National Economic Gheorghe Chitu din Craiova, Dolj

Colegiul National Octav Onicescu din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul National Dimitrie Cantemir din Onesti, Bacau

Colegiul National Dr. Ioan Mesota din Brasov, Brasov

Liceul Tehnologic Forestier Sighetu din Marmatiei, Maramures

Liceul Tehnologic Elena Caragiani din Tecuci, Galati

Colegiul National Samuil Vulcan din Beius, Bihor

Colegiul Economic Ion Ghica din Braila, Braila

Liceul Teoretic Bolyai Farkas Targu din Mures, Mures

Liceul Mihai Viteazul din Ineu, Arad

Liceul Teoretic Petre Pandrea Bals din Bals, Olt

Liceul Tehnologic Stefan Manciulea din Blaj, Alba

Colegiul Economic A.D. Xenopol din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul National Alexandru Ioan Cuza din Galati, Galati

Liceul Teoretic Grigore Moisil din Tulcea, Tulcea

Colegiul National Nicolae Grigorescu din Campina, Prahova

Liceul Teoretic Decebal din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Transporturi Cai Ferate din Galati, Galati

Colegiul National Victor Babes din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Iordache Golescu din Gaesti, Dambovita

Colegiul Tehnic Matei Basarab din Caracal, Olt

Colegiul Tehnic Cibinium din Sibiu, Sibiu

Colegiul Economic Virgil Madgearu Targu din Jiu, Gorj

Colegiul Henri Coanda din Bacau, Bacau

Liceul Teoretic Ovidius din Constanta, Constanta

Liceul Tehnologic 1 Mai din Ploiesti, Prahova

Liceul Teoretic Traian Vuia din Faget, Timis

Liceul De Arte Plastice Nicolae Tonitza din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul Economic Nicolae Titulescu Baia din Mare, Maramures

Colegiul National Bilingv George Cosbuc din Bucuresti, Bucuresti

Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul National Preparandiei-Dimitrie Tichindeal din Arad, Arad

Liceul Tehnologic Gh.K. Constantinescu din Braila, Braila

Liceul Tehnologic Carsium din Harsova, Constanta

Liceul Tehnologic Ocna din Mures, Alba

Colegiul National Ienachita Vacarescu din Targoviste, Dambovita

Colegiul National Constantin Diaconovici Loga din Caransebes, Caras-Severin

Colegiul National Cuza Voda din Husi, Vaslui

Colegiul Mihai Viteazul din Bumbesti-Jiu, Gorj

Colegiul National Constantin Cantacuzino din Targoviste, Dambovita

Liceul Teoretic Ion Heliade Radulescu din Targoviste, Dambovita

Liceul Tehnologic Nr. 1 din Cudalbi, Galati

Colegiul National Traian Drobeta-Turnu din Severin, Mehedinti

Liceul Tehnologic Ion Mincu din Vaslui, Vaslui

Colegiul Economic Ion Ghica din Targoviste, Dambovita

Liceul Tehnologic Marmatia Sighetu din Marmatiei, Maramures

Clubul Copiilor Sector 1 din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul Tehnic Valeriu D. Cotea din Focsani, Vrancea

Liceul Tehnologic Gheorghe Sincai Targu din Mures, Mures

Colegiul National De Informatica Carmen Sylva din Petrosani, Hunedoara

Colegiul National Zinca Golescu din Pitesti, Arges

Colegiul Tehnic Toma N. Socolescu din Ploiesti, Prahova

Liceul Teoretic George Moroianu din Sacele, Brasov

Liceul Tehnologic Constantin Cantacuzino din Baicoi, Prahova

Liceul Tehnologic Nr. 1 din Cluj-Napoca, Cluj

Colegiul National Ion C. Bratianu din Pitesti, Arges

Liceul Tehnologic Carol I Valea Doftanei din Tesila, Prahova

Colegiul National Pedagogic Constantin Bratescu din Constanta, Constanta

Liceul De Arte Margareta Sterian din Buzau, Buzau

Liceul Teoretic Traian din Constanta, Constanta

Liceul Tehnologic Nicolae Iorga din Negresti, Vaslui

Colegiul National Ionita Asan din Caracal, Olt

Colegiul National Ion Neculce din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Ferdinand I Curtea De din Arges, Arges

Colegiul Agricol Traian Savulescu Targu din Mures, Mures

Colegiul Economic Transilvania Targu din Mures, Mures

Liceul Tehnologic Ion Nistor Vicovu De din Sus, Suceava

Colegiul National Calistrat Hogas din Piatra-Neamt, Neamt

Colegiul National Andrei Muresanu din Bistrita, Bistrita-Nasaud

Colegiul National Matei Basarab din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Pedagogic Ioan Popescu din Barlad, Vaslui

Colegiul Economic Dionisie Pop Martian Alba din Iulia, Alba

Colegiul National De Arte Dinu Lipatti din Bucuresti, Bucuresti

Clubul Sportiv Scolar din Ploiesti, Prahova

Liceul Preda Buzescu din Berbesti, Valcea

Colegiul National Jean Monnet din Ploiesti, Prahova

Colegiul National Aurel Vlaicu din Orastie, Hunedoara

Colegiul Economic F.S. Nitti din Timisoara, Timis

Colegiul National Carol I din Craiova, Dolj

Liceul Tehnologic George Bibescu din Craiova, Dolj

Colegiul Tehnic Costin D. Nenitescu din Braila, Braila

Liceul Teoretic Murfatlar din Murfatlar, Constanta

Colegiul National Alexandru Ioan Cuza din Ploiesti, Prahova

Liceul Cu Program Sportiv Florin Fleseriu din Sebes, Alba

Liceul Pedagogic Regele Ferdinand Sighetu din Marmatiei, Maramures

Liceul Tehnologic Apor Peter din Targu Secuiesc, Covasna

Liceul Teoretic Liviu Rebreanu din Turda, Cluj

Colegiul Agricol Nr. 1 Valea Lui din Mihai, Bihor

Colegiul Tehnic De Comunicatii N.Vasilescu-Karpen din Bacau, Bacau

Liceul Teoretic Nicolae Balcescu din Medgidia, Constanta

Colegiul Tehnic Anghel Saligny din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Tudor Vladimirescu din Simian, Mehedinti

Liceul Tehnologic Sf. Mucenic Sava din Berca, Buzau

Liceul Tehnologic Simion Mehedinti din Galati, Galati

Liceul Teoretic Mihail Kogalniceanu Mihail din Kogalniceanu, Constanta

Colegiul Militar Liceal Stefan Cel Mare din Campulung Moldovenesc, Suceava

Liceul Vocational De Arta din Targu Mures, Mures

Colegiul Tehnic De Alimentatie si Turism Dumitru Motoc din Galati, Galati

Colegiul National Mircea Eliade din Sighisoara, Mures

Colegiul Tehnic Bals din Bals, Olt

Liceul Vocational Pedagogic Nicolae Bolcas din Beius, Bihor

Colegiul Auto Traian Vuia din Targu Jiu, Gorj

Colegiul Tehnic De Posta Si Telecomunicatii Gheorghe Airinei din Bucuresti, Bucuresti

Clubul Sportiv Scolar din Radauti, Suceava

Liceul Teoretic Nichita Stanescu din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Constantin Dobrescu Curtea De din Arges, Arges

Colegiul National Gheorghe Munteanu Murgoci din Braila, Braila

Colegiul Tehnic Alexandru Domsa din Alba Iulia, Alba

Colegiul National Unirea din Targu Mures, Mures

Liceul Tehnologic Dimitrie Filipescu din Buzau, Buzau

Colegiul National Al.I. Cuza din Focsani, Vrancea

Liceul Tehnologic Vasile Sav din Roman, Neamt

Liceul Teoretic Aurel Lazar din Oradea, Bihor

Liceul Tehnologic Economic Virgil Madgearu din Iasi, Iasi

Liceul Charles Laugier din Craiova, Dolj

Liceul De Arte Balasa Doamna din Targoviste, Dambovita

Liceul Tehnologic Adjudeni Tamaseni din Adjudeni, Neamt

Liceul Tehnologic George Baritiu Livada din Satu, Mare

Colegiul Economic Maria Teiuleanu din Pitesti, Arges

Liceul Tehnologic Dr. Florian Ulmeanu din Ulmeni, Maramures

Colegiul Tehnic Dumitru Mangeron din Bacau, Bacau

Colegiul De Industrie Alimentara Elena Doamna din Galati, Galati

Colegiul National Iosif Vulcan din Oradea, Bihor

Colegiul National Ecaterina Teodoroiu Targu din Jiu, Gorj

Liceul Teoretic George Pop De Basesti din Sighetu Marmatiei, Maramures

Colegiul National Grigore Ghica din Dorohoi, Botosani

Liceul Teoretic Onisifor Ghibu din Cluj-Napoca, Cluj

Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu din Galati, Galati

Colegiul National I.L. Caragiale din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul National Doamna Stanca din Fagaras, Brasov

Colegiul Tehnologic Grigore Cerchez din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Victor Frunza Ramnicu din Sarat, Buzau

Liceul Teoretic Silviu Dragomir din Ilia, Hunedoara

Liceul Teoretic Lucian Blaga din Oradea, Bihor

Liceul Teoretic Vasile Alecsandri din Iasi, Iasi

Colegiul National Economic Theodor Costescu din Drobeta-Turnu Severin, Mehedinti

Colegiul National Inochentie Micu Clain din Blaj, Alba

Colegiul National Nicolae Titulescu din Pucioasa, Dambovita

Colegiul Tehnic A.T. Laurian din Agnita, Sibiu

Liceul Tehnologic Administrativ Si De Servicii Victor Slavescu din Ploiesti, Prahova

Liceul Pedagogic D.P. Perpessicius din Braila, Braila

Colegiul National Moise Nicoara din Arad, Arad

Liceul Tehnologic Costache Conachi din Pechea, Galati

Colegiul Economic Partenie Cosma din Oradea, Bihor

Colegiul National Vasile Lucaciu Baia din Mare, Maramures

Colegiul National Calistrat Hogas din Tecuci, Galati

Colegiul National Constantin Carabella din Targoviste, Dambovita

Liceul Teoretic Costesti din Costesti, Arges

Liceul Tehnologic Economic Nicolae Iorga din Pascani, Iasi

Colegiul National Catolic Sf. Iosif din Bacau, Bacau

Colegiul Tehnic De Marina Alexandru Ioan Cuza din Constanta, Constanta

Colegiul Agricol Dimitrie Petrescu din Caracal, Olt

Liceul Tehnologic Draganesti Vlasca din Draganesti-Vlasca, Teleorman

Colegiul Tehnic Maria Baiulescu din Brasov, Brasov

Gradinita Cu Program Prelungit din Faget, Timis

Colegiul Tehnic Energetic din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul National De Arta Octav Bancila din Iasi, Iasi

Colegiul National Elena Cuza din Craiova, Dolj

Liceul Cu Program Sportiv Alba din Iulia, Alba

Liceul Tehnologic Mihai Eminescu din Slobozia, Ialomita

Liceul Tehnologic Ion Vlasiu Targu din Mures, Mures

Colegiul National Pedagogic Carol I din Campulung, Arges

Liceul Teoretic Peciu Nou din Peciu Nou, Timis

Liceul Tehnologic Petru Rares din Barlad, Vaslui

Liceul De Coregrafie Floria Capsali din Bucuresti, Bucuresti

Colegiul National Mihai Viteazul din Slobozia, Ialomita

Colegiul National De Informatica Matei Basarab Ramnicu din Valcea, Valcea

Colegiul Tehnic Elie Radu din Ploiesti, Prahova

Clubul Sportiv Scolar din Targoviste, Dambovita

Liceul Teoretic Ion Mihalache din Topoloveni, Arges

Colegiul National Gheorghe Lazar din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Tehnologic Eremia Grigorescu Targu din Bujor, Galati

Colegiul Economic Virgil Madgearu din Bucuresti, Bucuresti

Liceul Cobadin din Cobadin, Constanta

Colegiul Tehnic Radu Negru din Galati, Galati

Colegiul National Mihai Viteazul din Ploiesti, Prahova

Liceul Teoretic Recas din Recas, Timis

Colegiul Economic al Banatului Montan din Resita, Caras-Severin

Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor din Dorna Candrenilor, Suceava

CÂȘTIGĂTORII EDIȚIILOR PRECEDENTE



Colegiul Național Alexandru Ioan Cuza din Galați

Colegiul Național Avram Iancu din Ștei

Colegiul Național Gheorghe Munteanu Murgoci din Brăila

Colegiul Național Gheorghe Șincai din București

Colegiul Național I.L Caragiale din București

Colegiul Național Nicolae Titulescu din Pucioasa

Colegiul Național Octav Onicescu din București

Colegiul Tehnic Alexandru Roman din Aleșd

Colegiul Tehnic Petru Poni din Roman

Liceul Tehnologic Alexandru Ioan Cuza din Slobozia

Liceul Teoretic Callatis din Mangalia

Liceul Teoretic Grigore Moisil din Tulcea

Contact

Junior Achievement Romania
Adresa:
Str. Lisabona nr. 8, Sector 1, București, 011787, România

Telefon: (+40) 21 312 31 94
Fax: (+40) 21 315 60 43
Email:
info@banipentruscoalata.ro
Ne găsiţi şi pe:
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • Youtube